„Info Słupia 2023” – podsumowanie konkursu

20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2023” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Słupska.

Zwycięzcami konkursu zostali :

  • Dawid Karsznia  z Technikum Informatycznego w Pucku
  • Adrian Meier z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
  • Dominik Zieliński z I LO w Słupsku

Była to już 9. edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na popularność wśród młodzieży zawodów technik informatyk i technik programista.

I etap konkursu to eliminacje przeprowadzane w szkołach zgłoszonych do konkursu i polegał na rozwiązaniu testu obejmującego szeroko rozumianą informatykę. Przystąpiło do niego 419 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego, reprezentujących Puck ( 2 szkoły), Kościerzynę, Wejherowo, Przodkowo, Bytów, Chojnice i Słupsk (5 szkół), z których 49 awansowało do półfinału.

Półfinał odbył się w auli Zespołu Szkół „Elektryk”. Uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte o charakterze koncepcyjnym. Największą trudność sprawiły im zadania związane z logiką komputerową, sieciami komputerowymi oraz złożone zagadnienia dotyczące przeliczania między systemami liczbowymi.

Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników. Na ostateczny wynik złożyła się suma punktów uzyskanych przez uczestnika w półfinale i finale.

Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka i Puchar Prezydenta Miasta Słupska oraz o nagrodę główną ufundowaną przez DZP Invest Kiereccy, tj. markowy laptop. Drugą nagrodę ufundował Kaliop Poland sp. z. o.o – nowoczesny tablet, a trzecią Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku – zewnętrzny dysk o dużej pojemności. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.

Puchar Prezydenta Miasta Słupska Nagrody wręczyła Marta Makuch, Zastępczyni Prezydentki, nagrodę główną Rafał Kierecki właściciel firmy DZP Invest Kiereccy, pozostałe nagrody Jaku Bilski z Kaliop Poland  i  z Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku.
Organizatora konkursu, Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku, wsparł Kaliop Poland Sp. z o.o. oraz Akademia Pomorska, których przedstawiciele wchodzili w skład jury konkursowego oraz wygłosili wykłady dla uczniów i uczestników konkursu: mgr inż. Jakub Bilski (Kaliop)„Podstawowe narzędzia programistyczne”  oraz dr Tomasz Jaworski „Spektroskopia, czyli nauka o duchach”.  Wykładów wysłuchało 200 uczniów.

Tags:

Comments are closed

SZUKAJ W ARCHIWUM:

według kategorii:

według kalendarza wydarzeń:

kwiecień 2023
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

według treści: