Archiwum

Międzywojewódzki Konkurs Infosłupia
przebieg konkursu
edycja 2023

 

przebieg konkursu

20 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2023” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Słupska.

Zwycięzcami konkursu zostali :

  • Dawid Karsznia  z Technikum Informatycznego w Pucku
  • Adrian Meier z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
  • Dominik Zieliński z I LO w Słupsku

Była to już 9. edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem m.in. ze względu na popularność wśród młodzieży zawodów technik informatyk i technik programista.

I etap konkursu to eliminacje przeprowadzane w szkołach zgłoszonych do konkursu i polegał na rozwiązaniu testu obejmującego szeroko rozumianą informatykę. Przystąpiło do niego 419 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego, reprezentujących Puck ( 2 szkoły), Kościerzynę, Wejherowo, Przodkowo, Bytów, Chojnice i Słupsk (5 szkół), z których 49 awansowało do półfinału.

Półfinał odbył się w auli Zespołu Szkół „Elektryk”. Uczestnicy rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte o charakterze koncepcyjnym. Największą trudność sprawiły im zadania związane z logiką komputerową, sieciami komputerowymi oraz złożone zagadnienia dotyczące przeliczania między systemami liczbowymi.

Do finału zakwalifikowało się 10 uczestników. Na ostateczny wynik złożyła się suma punktów uzyskanych przez uczestnika w półfinale i finale.

Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka i Puchar Prezydenta Miasta Słupska oraz o nagrodę główną ufundowaną przez DZP Invest Kiereccy, tj. markowy laptop. Drugą nagrodę ufundował Kaliop Poland sp. z. o.o – nowoczesny tablet, a trzecią Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku – zewnętrzny dysk o dużej pojemności. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.

Puchar Prezydenta Miasta Słupska Nagrody wręczyła Marta Makuch, Zastępczyni Prezydentki, nagrodę główną Rafał Kierecki właściciel firmy DZP Invest Kiereccy, pozostałe nagrody Jaku Bilski z Kaliop Poland i z Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku.
Organizatora konkursu, Zespół Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku, wsparł Kaliop Poland Sp. z o.o. oraz Akademia Pomorska, których przedstawiciele wchodzili w skład jury konkursowego oraz wygłosili wykłady dla uczniów i uczestników konkursu: mgr inż. Jakub Bilski (Kaliop)„Podstawowe narzędzia programistyczne” oraz dr Tomasz Jaworski „Spektroskopia, czyli nauka o duchach”. Wykładów wysłuchało 200 uczniów.

 uwaga: w okresie obostrzeń pandemicznych konkurs był zawieszony

Międzywojewódzki Konkurs InfoSłupia
wspomnień czar

laureaci i fotogalerie
lata 2016-2019

 

edycja 2019

PRZEBIEG KONKURSU

W dniu 4 kwietnia 2019 r. zakończył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2019”, nad którym patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska.

Do ósmej edycji Konkursu InfoSłupia przystąpiło w eliminacjach szkolnych ok. 300 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Gdynię, Lębork, Sławno, Słupsk i Wejherowo, z których 40 awansowało do półfinału. Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka oraz o nagrodę główną, tj. markowy laptop ufundowany przez firmę ABCAD z Warszawy.

Po rozgrywkach półfinałowych 10 uczniów awansowało do ścisłego finału, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników, tj. Jakub Gumowski (4fI) oraz Igor Majchrzak (3eI).

laureaci

Konkurs i nagrodę główną wygrał Piotr Walendziak z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, drugi był uczeń naszej szkoły Jakub Gumowski, a trzecie miejsce zajął Aleksander Czerwionka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. 

I miejsce – Piotr Walendziak  – I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku,
II miejsce – Jakub Gumowski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
III miejsce – Aleksander Czerwionka  – Powiatowy Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie

edycja 2018

PRZEBIEG KONKURSU

12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2018”. Konkurs wpisany był do kalendarza olimpiad i konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty (poz. 41). Jak co roku do zdobycia jest wiele cennych nagród, w tym markowy laptop.

Tegoroczną edycję konkursu wzbogaciły wykłady okolicznościowe:

  • Jakub Bilski – Kaliop Poland Sp. z o.o.: „Czym tak naprawdę zajmuje się Google?”
  • Jakub Wiśnik – OptiNav Sp. z o.o.: „Kiedy kod zaczyna się poruszać, programowanie robotów.”
  • dr Stanisław Kowalczyk – Akademia Pomorska: „Wybrane problemy matematyczne rozwiązywane za pomocą komputera.”
  • dr Piotr Sulewski – Akademia Pomorska: „Generatory liczb pseudolosowych.”
laureaci

I miejsce – Grzegorz Boroszko  – II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku,
II miejsce – Piotr Walendziak   – I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku,
III miejsce –  Jakub Gumowski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

edycja 2017

PRZEBIEG KONKURSU

6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2017”. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska i wpisany był do kalendarza olimpiad i konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty (poz. 93).

Do zdobycia było wiele cennych nagród, w tym markowy laptop.

W dniu konkursowym miała miejsce prezentacja firmy OptiNav sp. z o.o. w Słupsku pt.: „Nietypowe zastosowania graficznego języka programowania LabVIEW”, oraz dr. Robert Jaworski z Akademii Pedagogicznej w Słupsku wygłosił wykład popularnonaukowy pt.: „Termowizja w praktyce”

laureaci

I miejsce – Grzegorz Kupczyk  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie,
II miejsce – Bartłomiej Mazur   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
III miejsce –  Jakub Gumowski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

edycja 2016

przebieg konkursu

​W dniu 07 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2016”. Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Słupska oraz Pomorski Kurator Oświaty, natomiast patronat specjalny sprawowała Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku wraz ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. 

W eliminacjach do konkursu wzięło udział 341 uczniów z 13 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Sławno, Słupsk, Sopot i Wejherowo. Do półfinału zakwalifikowało się 36 zawodników, z których dziesięciu najlepszych awansowało do finału.

laureaci

Zawodnicy walczyli o atrakcyjne nagrody (w tym laptop), ufundowane m.in. przez firmy: Apator Telemetria Sp. z o.o., Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Słupski Inkubator Technologiczny.

I miejsce – Bartłomiej Mazur  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
II miejsce – Bartłomiej Wróblewski  – I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku,
III miejsce – Grzegorz Kupczyk  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

fotogaleria 2016-2019

Międzywojewódzki Konkurs InfoSłupia