archiwum

Miedzywojewódzki Konkurs
InfoSłupia

laureaci i fotogalerie
wspomnień czar

 – lata 2016-2019 –

uwaga: w okresie obostrzeń pandemicznych konkurs został zawieszony

edycja 2019

PRZEBIEG KONKURSU

W dniu 4 kwietnia 2019 r. zakończył się Międzywojewódzki Konkurs Informatyczny „InfoSłupia 2019”, nad którym patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska.

Do ósmej edycji Konkursu InfoSłupia przystąpiło w eliminacjach szkolnych ok. 300 uczniów z 12 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Gdynię, Lębork, Sławno, Słupsk i Wejherowo, z których 40 awansowało do półfinału. Uczniowie walczyli o tytuł najlepszego informatyka oraz o nagrodę główną, tj. markowy laptop ufundowany przez firmę ABCAD z Warszawy.

Po rozgrywkach półfinałowych 10 uczniów awansowało do ścisłego finału, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch zawodników, tj. Jakub Gumowski (4fI) oraz Igor Majchrzak (3eI).

laureaci

Konkurs i nagrodę główną wygrał Piotr Walendziak z I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, drugi był uczeń naszej szkoły Jakub Gumowski, a trzecie miejsce zajął Aleksander Czerwionka z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie. 

I miejsce – Piotr Walendziak  – I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku,
II miejsce – Jakub Gumowski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
III miejsce – Aleksander Czerwionka  – Powiatowy Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie

edycja 2018

PRZEBIEG KONKURSU

12 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2018”. Konkurs wpisany był do kalendarza olimpiad i konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty (poz. 41). Jak co roku do zdobycia jest wiele cennych nagród, w tym markowy laptop.

Tegoroczną edycję konkursu wzbogaciły wykłady okolicznościowe:

  • Jakub Bilski – Kaliop Poland Sp. z o.o.: „Czym tak naprawdę zajmuje się Google?”
  • Jakub Wiśnik – OptiNav Sp. z o.o.: „Kiedy kod zaczyna się poruszać, programowanie robotów.”
  • dr Stanisław Kowalczyk – Akademia Pomorska: „Wybrane problemy matematyczne rozwiązywane za pomocą komputera.”
  • dr Piotr Sulewski – Akademia Pomorska: „Generatory liczb pseudolosowych.”
laureaci

I miejsce – Grzegorz Boroszko  – II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku,
II miejsce – Piotr Walendziak   – I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku,
III miejsce –  Jakub Gumowski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

edycja 2017

PRZEBIEG KONKURSU

6 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2017”. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska i wpisany był do kalendarza olimpiad i konkursów wiedzy Pomorskiego Kuratorium Oświaty (poz. 93).

Do zdobycia było wiele cennych nagród, w tym markowy laptop.

W dniu konkursowym miała miejsce prezentacja firmy OptiNav sp. z o.o. w Słupsku pt.: „Nietypowe zastosowania graficznego języka programowania LabVIEW”, oraz dr. Robert Jaworski z Akademii Pedagogicznej w Słupsku wygłosił wykład popularnonaukowy pt.: „Termowizja w praktyce”

laureaci

I miejsce – Grzegorz Kupczyk  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie,
II miejsce – Bartłomiej Mazur   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
III miejsce –  Jakub Gumowski   – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku

edycja 2016

przebieg konkursu

​W dniu 07 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia 2016”. Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Słupska oraz Pomorski Kurator Oświaty, natomiast patronat specjalny sprawowała Rada Regionalna Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Słupsku wraz ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. 

W eliminacjach do konkursu wzięło udział 341 uczniów z 13 szkół województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego, reprezentujących Bytów, Chojnice, Sławno, Słupsk, Sopot i Wejherowo. Do półfinału zakwalifikowało się 36 zawodników, z których dziesięciu najlepszych awansowało do finału.

laureaci

Zawodnicy walczyli o atrakcyjne nagrody (w tym laptop), ufundowane m.in. przez firmy: Apator Telemetria Sp. z o.o., Stowarzyszenie Elektryków Polskich oraz Słupski Inkubator Technologiczny.

I miejsce – Bartłomiej Mazur  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku,
II miejsce – Bartłomiej Wróblewski  – I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku,
III miejsce – Grzegorz Kupczyk  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

fotogaleria 2016-2019

Międzywojewódzki Konkurs InfoSłupia