Różnorodność Naszą Siłą

W środę, 3 kwietnia 2024 roku, nasza szkoła dołączyła do obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które rozpoczęły się na Placu Zwycięstwa przy Pomniku Żołnierza Polskiego. Akcję pod hasłem RÓŻNORODNOŚC NASZĄ SIŁĄ przygotowała Fundacja PROGREDI. Celem całego przedsięwzięcia było zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin, zapobieganie wykluczeniu i narażeniu na izolację, dyskryminację, przemoc oraz łamanie praw osób z autyzmem, budowanie empatii, otwartości i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu oraz akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej. Światowy Dzień Autyzmu obchodzony jest już od 2008 roku, a ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Mimo wielu badań autyzm jest nadal jednym z niewyjaśnionych do końca zaburzeń rozwojowych.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 prezentacją przygotowanych przez szkoły transparentów – promujących otwartość dla osób w spektrum autyzmu. Mieliśmy okazję uczestniczyć w ułożeniu NIEBIESKIEGO SERCA DLA AUTYZMU oraz w marszu, który zakończył się otwarciem instalacji z kolorowych parasolek przy ulicy Nowobramskiej/ Waryńskiego.  

Była to dla nas doskonała okazja, aby otworzyć się na różnorodność i budować przyjazną społeczność dla osób z autyzmem. Transparenty przygotowane przez naszych uczniów możecie obejrzeć w krótkiej relacji fotograficznej.

Tags:

Comments are closed

SZUKAJ W ARCHIWUM:

według kategorii:

według kalendarza wydarzeń:

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

według treści: