X edycja konkursu


W czwartek, 18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbyły się rozgrywki półfinałowe i finałowe X Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia”, nad którym patronat honorowy objęła Prezydentka Miasta Słupska oraz Rektor Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku.


Organizacja tego konkursu, który przyciąga uczestników z całego Pomorza, to wieloletnia tradycja słupskiego „Elektryka”.W półfinale rywalizowało 53 uczniów z 15 szkół województwa pomorskiego, reprezentujących: Barlewiczki, Chojnice, Gdynię, Kościerzynę, Puck, Słupsk i Wejherowo.


Do ścisłego finału awansowało 10 uczestników.


Pytania i zadania egzaminacyjne zostały przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkół „Elektryk” oraz naukowców z Instytutu Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Pomorskiego. Uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą i umiejętnościami, zweryfikować je,  mierząc się z trudnymi zadaniami konkursowymi oraz rywalizując z najlepszymi informatykami i programistami reprezentującymi zgłoszone szkoły.


Dodatkową motywacją były nagrody: puchar Prezydenta Miasta Słupska, nagroda główna w postaci laptopa DELL Vostro 3520 ufundowanego przez Uniwersytet Pomorski, konsola do gier Nintendo przekazana przez firmę KALIOP Poland Sp. z o.o., zewnętrzny dysk twardy o dużej pojemności wręczył przedstawiciel Słupskiego Inkubatora Technologicznego oraz szereg wartościowych nagród rzeczowych ofiarowanych przez firmę MARKOS Sp. z o.o..


Konkurs i nagrodę główną wygrał Dawid Karsznia z Technikum Informatycznego w Pucku, drugi był Mikołaj Zamojski z Zespołu Szkół „Elektryk” w  Słupsku, a trzecie miejsce zajął Hubert Szymik z Zespołu Szkół w Chojnicach.


szczegółowe wyniki konkursu

strona konkursu:

fotogaleria:

o nas w mediach:

Konkurs InfoSłupia w Zespół Szkół "Elektryk" w Słupsku ⤵️

Opublikowany przez GP24.pl Piątek, 19 kwietnia 2024

W czwartek 18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku odbyły się rozgrywki…

Opublikowany przez Zespół Szkół "Elektryk" w Słupsku Piątek, 19 kwietnia 2024


współorganizator, partnerzy i sponsorzy:

Tags:

Comments are closed

SZUKAJ W ARCHIWUM:

według kategorii:

według kalendarza wydarzeń:

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

według treści: