Strefa Młodzi Wiedzą

Zapraszamy na spotkanie z absolwentkami studiów na zagranicznych uczelniach, w Europie i Stanach Zjednoczonych. Jak znaleźć odpowiednią dla siebie zagraniczną uczelnię? Jakie przeszkody trzeba pokonać, aby rozpocząć studia za granicą? Jak wygląda życie studenta na obczyźnie? – usłyszymy odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Nie zabraknie też czasu na rundę pytań, które sami zadacie gościom.


Program wydarzenia

16/01 WT10.30—11.00

rozmowa | PARĘ SŁÓW O NASZYM PROJEKCIE

Na początek chcemy krótko opowiedzieć Wam o projekcie STREFA MŁODZI WIEDZĄ. Do kogo jest skierowany, jakie ma założenia i cele? Jednak najważniejszy jest dla nas dialog z Wami. Z chęcią dowiemy się, jak oceniacie dostępność w Waszej miejscowości i okolicy wydarzeń adresowanych do młodych? Chcemy wiedzieć, czego Wam brakuje? Co jest dla Was ważne i co możemy dla Was zrobić?
Rozmowę poprowadzi Wiktoria Krezymon, koordynatorka projektu STREFA MŁODZI WIEDZĄ.


16/01 WT11.00—11.40

prelekcja | STUDIOWANIE W EUROPIE

Opowiemy Wam o możliwości studiowania w Europie. Jak dostać się na zagraniczne studia? Jak wygląda życie polskiego studenta w UK albo we Francji? Co absolwentom zagranicznych studiach oferują polski i europejskie rynki pracy?
Tą część poprowadzi Aleksandra Łoboda – pracowniczka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, współzałożycielka i prezeska zarządu feministycznej fundacji Widzialne, absolwentka studiów magisterskich z zakresu praw człowieka i pomocy humanitarnej w Instytucie Nauk Politycznych Sciences Po w Paryżu, a także studiów magisterskich z tłumaczeń polsko-angielskich na University of Westminster w Londynie.


16/01 WT11.40—12.10

lunch


16/01 WT12.10—12.50

prelekcja | STUDIOWANIE W USA

Na zagraniczne studia możecie udać się nie tylko do Europy, ale także na inne kontynenty. Jednym z częściej wybieranych kierunków są Stany Zjednoczone. Poszukamy odpowiedzi na wszystkie nurtująca Was w związku z tym zagadnieniem pytania.
Prelekcję poprowadzi Magdalena Łuszcz – absolwentka magisterskich studiów wschodnich na Uniwersytecie San Francisco w Kalifornii oraz amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim, która w ramach wymiany studenckiej gościła w USA, odbyła wolontariat w Chinach i przystąpiła do organizacji studenckiej AIESEC.


16/01 WT12.50—13.30

dyskusja Q&A | CZAS NA ROZMOWĘ

W ostatniej części spotkania będzie czas na zadawanie pytań i rozmowę. Nasze prelegentki, absolwentki zagranicznych uczelni, chętnie rozwieją Wasze wątpliwości i podzielą się doświadczeniem. Coś Was zaintrygowało, a może chcecie jakiś temat doprecyzować, to idealna okazja. Czekamy na rozmowę.

Projekt STREFA MŁODZI WIEDZĄ powstał z myślą o młodych i aktywnych z województwa pomorskiego, a także o tych, którzy nie działają jeszcze publicznie, ale chcą się rozwijać. Wydarzenia odbywają się dwa razy w miesiącu, za każdym razem w innym ośrodku regionalnym. To wspólne przedsięwzięcie Europejskiego Centrum Solidarności i samorządu województwa pomorskiego.  Uwaga! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują imienne zapisy.
Liczba miejsc ograniczona.

Strefa Młodzi Wiedzą | o projekcie

Tags:

Comments are closed

SZUKAJ W ARCHIWUM:

według kategorii:

według kalendarza wydarzeń:

styczeń 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

według treści: